Z okazji obchodzonego w maju Tygodnia Bibliotek w Filii Nr 1 odbyły się dwa spotkania z grupą 4-latków oraz lekcja biblioteczna dla grupy starszaków z Przedszkola Nr 8 w Pszczynie. Pierwsze spotkanie z 4-latkami odbyło się w bibliotece, gdzie dzieci uczyły się w jaki sposób wypożycza się książki i co trzeba zrobić, żeby książkę oddać.

Drugie spotkanie odbyło się w Przedszkolu Nr 8 pod hasłem „zwierzęta domowe”. Dzieci z zainteresowaniem wysłuchały bajki o tym „Jak króliczek wysiadywał jajko”, która uczy  nie tylko wiedzy o zwierzętach, ale również zaufania, tolerancji i akceptowania innych w grupie. Odpowiadając na pytania przedszkolaki wykazały się dużą znajomością tematu.

11 maja w Filii Nr 1 odbyła się lekcja biblioteczna dla grupy starszaków pod hasłem „Książka uczy i bawi”. Dzieci wypowiadały się na temat jaka jest rola książki w życiu człowieka oraz dowiedziały się jak powstaje książka i co się z nią dzieje zanim trafi do biblioteki. Przedszkolaki odpowiadały również na pytania w jaki sposób należy szanować książki oraz wysłuchały opowiadania pod tytułem „Franklin i książka z biblioteki”.