W piękny, słoneczny, październikowy dzień odwiedziły bibliotekę przedszkolaki aby dowiedzieć się co robi w Bibliotece bibliotekarz. Praca bibliotekarki nie polega tylko na wypożyczaniu książek  i wydawaniu ich czytelnikom, czasami jest jak psycholog, który wysłuchuje innych, bo czytelnicy przychodzą też porozmawiać, podzielić się smutkami, radościami, pośmiać się. Pracownik biblioteki prowadzi zajęcia, dba o porządek w pomieszczeniu, naprawia książki. Jednym z zadań jest prowadzenie na bieżąco dokumentów.  Na zakończenie zajęć dzieci otrzymały zadanie aby zrobić ilustrację do ulubionych bohaterów książkowych ukrytych w bibliotece.