22 i 23 października, w ramach naszego przyrodniczego projektu, Biblioteka zaprosiła Elizę Piotrowską, autorkę licznych książek dla dzieci w tym dowcipnej serii o Cioci Jadzi. Spotkania autorskie odbyły się w Szkole Podstawowej nr 6 oraz Zespole Szkół nr 3 Specjalnych. A było oczywiście zielono. Autorka zaprezentowała własnoręcznie ilustrowaną "Bajkę o drzewie". Tak zostaliśmy porwani w podróż z czterema porami roku. Powstały drzewiaste kalendarze pełne kolorowych liści i owoców. Pani Eliza snuła niezwykłe opowieści o brazylijskiej dżungli i swoim życiu pisarza, rozciągniętym między Ameryką Południową, Włochami, a Polską. Przekazała dzieciom ważną myśl: Trzeba robić w życiu to, co naprawdę się lubi. Wbrew naciskom innych. Na koniec każdy mógł zdobyć autograf. Jak to miło poznać tego, kto układa dla nas bajkowe historie!

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury