W październiku rozpoczął się cykl bibliotecznych spotkań pod hasłem "Moja przygoda z książką". 21 października w spotkaniach uczestniczyły trzy grupy przedszkolaków.
Maluchy dowiedziały się co to jest biblioteka i co robią książki w bibliotece. "Motylki" wysłuchały też opowiadania o Dorotce i jej misiu.
"Słoneczka" i "Zajączki" dowiedziały się po co właściwie są biblioteki i czy warto czytać książki oraz przypomniały jak należy szanować książki. 5 i 6-latki wysłuchały też opowiadania o żółwiku i jego przygodzie z książką z biblioteki.
Dzieci słuchały czytanych opowiadań z dużą uwagą o czym świadczyły poprawne odpowiedzi na pytania związane z ich treścią. Przedszkolaki pokolorowały też ilustracje do wysłuchanych opowiadań, które można oglądać na wystawie w bibliotece.