25 października zakończyliśmy naszą przygodę z projektem "Zielona Biblioteka, czyli z książką w przyrodę". Zwieńczeniem wszystkich wydarzeń był "Zielony festyn", na który zaprosiliśmy do Skansenu naszych projektowych Partnerów: Zespół Szkół nr 3 Specjalnych ze Stowarzyszeniem "Razem", SP nr 6 oraz Dom Pomocy Społecznej. Razem wspominaliśmy minione wydarzenia, podczas których książki przyrodnicze stały się zachęcą do poznawania świata zwierząt i roślin. Podczas imprezy towarzyszyło nam pięć kącików: zaproszeni goście mogli zrobić mini obrazki patyczkową metodą, stworzyć przyrodniczy wierszyk, czy malować między drzewami. Jak przyroda, to też żywy zwierz. Czas umilał nam pies terapeutyczny Negra. W jednej z zabytkowych chałup na chwilę zagościła nowoczesna technologia. Robot, sterowany tabletem, zachęcał do spacerów na łonie natury- rozpoznawania głosów natury. Nie zabrakło tradycyjnych książek, po które zapraszamy jak zwykle do biblioteki. Festyn był tez okazją do wręczenia nagród  w konkursie "Zwierzo-lapbook", w którym powstały makiety niecodziennych książek. Dziękujemy za występy młodzieży Ze Stowarzyszenia take tam... im. Artystów Międzywojnia. Zapraszamy do galerii! Więcej informacji o projekcie w zakładce Programy (MKiDN). Zapraszamy do biblioteki!

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury