A- A A+

Podczas pierwszego listopadowego spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki dyskutowaliśmy o literaturze serbskiej, a dokładnie o książce Danilo Kis "Psalm 44". Autor napisał powieść o Auschwitz, gdzie zginął jego ojciec, mając zaledwie 25 lat. Mimo tego jest to książka jednocześnie porażająca i subtelna, jakby serbski pisarz chciał udowodnić, że nawet w miejscu, nad którym nie znikał cień śmierci, jest miejsce na poezję. Opowieść o życiu i ucieczce nastoletniej Mariji z obozu koncentracyjnego przypomina nie tylko o piekle wojny, ale też o tym, jak bliskie są związki Erosa i Tanatosa. Biblijny "Psalm 44" to surowy i czuły zarazem reportaż z końca świata, który się nie odbył, i kamień milowy w pisarstwie serbskiego pisarza. Zachęcamy do lektury.

Kolejne spotkanie DKK odbędzie się 27 listopada 2019, o godz. 18.30. Będziemy rozmawiać o książce "Moja walka" autorstwa Knausgard Karl Ove.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na akceptację plików cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.