Tydzień ma siedem dni,
zna je mama, znasz i Ty!

Biblioteka w Ćwiklicach w swojej działalności dużą wagę przywiązuje do form pracy promujących książkę i czytanie. Dzisiejszego ranka w Bibliotece gościła grupa "SŁONECZNIKI" z oddziału szkolno - przedszkolnego przy Szkole Podstawowej nr 7 w Ćwiklicach. Dla większości dzieci było to pierwsze spotkanie z Biblioteką Publiczną, dlatego też zapoznały się z regulaminem korzystania, rodzajem księgozbioru oraz wachlarzem zajęć, jaki biblioteka oferuje. Dzieci poznały zasady poszanowania książek, dowiedziały się co oznaczają na półkach rozdzielacze alfabetyczne księgozbioru oraz gdzie się znajduje i co identyfikuje kod kreskowy każdej książki.Podczas słuchania opowiadania "Przygody Fenka" dzieci utrwaliły sobie kolejność nazw dni tygodnia oraz poznały wesołe rymowanki.

Gdy tylko słonko na niebie lśni, bawią się dzieci w tygodnia dni  Jak widać wszyscy rymowanki lubimy i na pamięć ich się uczymy.
Na koniec oczywiście wyczekany, ulubiony czas na biblioteczną zabawę: Dla każdego coś miłego.