25 listopada swoje święto obchodził największy przyjaciel dzieci, niezastąpiona przytulanka i najmilsza zabawka - Pluszowy Miś.
Z tej okazji Filię Nr 1 odwiedziła grupa 6-latków z Przedszkola nr 1 w Pszczynie. Dzieci wysłuchały historii pluszowego misia i dowiedziały się, że pluszowe misie mieszkają też w bibliotece. Przedszkolaki opowiadały o swoich przytulankach i mówiły dlaczego lubią tę zabawkę. W czasie spotkania dzieci oglądały też książki o pluszowych misiach, które można wypożyczyć w bibliotece - między innymi o Misiu Uszatku, Misiu Paddingtonie, Kubusiu Puchatku, o Misiach bajkopysiach. Wymieniały też swoje ulubione bajki o misiach. Z dużym zainteresowaniem wysłuchały również opowiadania o przygodach Misia Kubusia a na zakończenie poczęstowały się "małym co nieco".