W ramach spotkań pod hasłem "Moja Przygoda z książką" w październiku Filię w Czarkowie odwiedziły dwie grupy przedszkolaków - 28 października w bibliotece zjawiły się "Zajączki" a 30 października "Słoneczka".
W czasie spotkań dzieci dowiedziały się, że w bibliotece są różne rodzaje książek, oglądały książki najgrubsze i najcieńsze, największe i najmniejsze, książki z dziurą, z okienkami, ze skrytką i książki przestrzenne. Dowiedziały się też jak zbudowana jest książka, kto pisze książki i skąd się biorą książki w bibliotece.
Z okazji obchodzonych w październiku urodzin Kubusia Puchatka dzieci poznały historię powstania książki o najsłynniejszym na świecie misiu. Wysłuchały też jednej z wielu bajek o Kubusiu Puchatku a następnie bezbłędnie rozwiązywały zagadki dotyczące przygód tego misia o bardzo małym rozumku.
Po tym spotkaniu każde dziecko narysowało Kubusia Puchatka lub jednego z jego przyjaciół a następnie panie przedszkolanki połączyły te ilustracje w dwie książki i przygotowały dla nich okładki. Dzieci przyniosły te książeczki na następne spotkanie w bibliotece i w ten sposób na wystawie w bibliotece można oglądać książki pt. "Kubuś Puchatek i jego przyjaciele", których autorami są "Zajączki" i "Słoneczka".