A- A A+

W środę, 4 grudnia odbyło się kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki "Zakątki Literackie". Tym razem klubowicze dyskutowali o literaturze amerykańskiej, omawiano książkę "Ludzie na drzewach" Hanyi Yanagihara. "Ludzie na drzewach" opowiadają historię amerykańskiego naukowca, Nortona Periny, który trafił na mikronezyjską wyspę, by z ekipą badawczą przyjrzeć się jej i opisać jej kulturę i fenomen. O tym ostatnim dowiaduje się dopiero na miejscu i na początku mu nie dowierza. Kto jednak nie zareagowałby tak samo, gdyby ktoś próbował wmówić mu, że na Ziemi istnieją ludzie nieśmiertelni, a na dodatek swoją nieśmiertelność zawdzięczają zjadaniu mięsa pewnego gatunku żółwia? Pogłoski okazują się prawdziwe, a przeprowadzone przez naukowców badania przynoszą im sławę, pieniądze i nagrody, w tym noblowską. Jest to niepokojąca, trzymająca w napięciu i tragiczna w wymowie opowieść o zderzeniu odmiennych kultur, stawiająca pytanie o granicę między dobrem a złem. Polecamy wszystkim tę pozycję na długie zimowe wieczory.

Na ostatnie w tym roku spotkanie DKK "Zakątki Literackie" zapraszamy w środę, 18 grudnia 2019. na godz. 18.30. do Klubu "13". Tym razem będziemy dyskutować o literaturze litewskiej.

 

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na akceptację plików cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.