Która dziewczynka nie marzy o tym, by być królewną? Ale czy życie królewskiej córki  jest naprawdę bajkowe? O tym mogli się przekonać się uczniowie klas pierwszych i kl. 2 b SP nr 5 zaproszeni  do biblioteki na przedstawienie kukiełkowe pt. „Królewna się nudzi”. Główna bohaterka przedstawienia  - królewna Aldona – bardzo się nudziła. Głowił się  tata-król, głowiła się mama-królowa co z tym fantem zrobić. Król chciał nawet skarbem wynagrodzić tego, kto znajdzie rozwiązanie tego arcypoważnego problemu. Nikt nie potrafił im pomóc. Znalazła się jednak jedna osoba – wiedźma Baba Jaga. Miała ona tajemny plan: księżniczka odkryje coś, co sprawi, że dzień szybko jej upłynie i zapomni o nudzie: nauczy się pracować, zyska przyjaciółkę Matyldę, odkryje tajemnicę zamkową: okazało się, że na zamku istniała kiedyś biblioteka. A Matylda zapewniała, że dzięki książkom nigdy już nie będzie się nudzić! Trzeba było ją znaleźć! Przyjaciółki ruszyły w drogę! I znalazły! Król i królowa byli zachwyceni.