5 grudnia w Filii w Czarkowie odbyła się lekcja na temat katalogów bibliotecznych. W lekcji wzięli udział uczniowie klasy IV ZSP w Czarkowie.
Dzieci dowiedziały się jak zbudowana jest książka, po czym poznać książkę z biblioteki, poznały układ książek na półkach i dowiedziały się jak znaleźć książkę w bibliotece. Uczniowie dowiedzieli się też co to są katalogi biblioteczne, poznali ich rodzaje i historię katalogów kartkowych. Dawne katalogi mogli zobaczyć już tylko na zdjęciach. Uczniowie poznali też nowy katalog on-line i bardzo chętnie wykonywali zadania z obsługi tego katalogu. Była to dla nich świetna zabawa ale też nauka.