XVI Wystawa Rękodzieła – Jankowice 2019 - na tegorocznej wystawie swoje prace pokazało 22 twórców. Była to rekordowa liczba osób, sala OSP w Jankowicach szczelnie zapełniona była pięknymi pracami. Od 3 do 5 grudnia 2019 wystawę zobaczyło blisko 400 osób.
I tak mogliśmy obejrzeć prace:

• Helena Biela – ręcznie szyte maskotki – (gąsienice, lalki, bałwanki, pajacyki, sowy), ozdobne wianki, kartki okolicznościowe.
  • Helena Targiel – bombki w różnych rozmiarach wykonane metodą decupage.
  • Grażyna Hurny – wykonane techniką patchworkową podkładki, narzuty.
  • Zofia Malcharek – szydełkowe ozdoby choinkowe, aniołki z siana, wianki z szyszek.
  • Beata Foltyn – szydełkowane serwetki i bieżniki.
  • Anna Kopoczek – szydełkowane maskotki – zwierzaczki, kwiatki, drzewka, kompozycje kwiatowe wykonane z maleńkich koralików.
  • Barbara Kasza – obrazy olejne.
  • Stowarzyszenie ,, Razem” – ozdoby z drewna, ceramika artystyczna.
  • Ośrodek ,,Matka Boża Różańcowa” – ozdoby świąteczne z szyszek, wianki i choinki, mikołajki z filcu, ceramika artystyczna.
  • Barbara Moń – szydełkowe ozdoby choinkowe i serwetki.
  • Barbara Maroszek – dziewiarstwo użytkowe – rękawiczki, szale, kominy, czapki.
  • Andrzej Maroszek – ozdoby z wikliny papierowej.
  • Bożena Rokita – maskotki szyte ręcznie, ozdobne zawieszki, lalki.
  • Aleksandra Piech – ozdoby świąteczne z naturalnych materiałów.
  • Wojciech Gielata – witraże ( zwierzęta, ptaszki, zawieszki do okien)
  • Justyna Dulemba – witraże, biżuteria z kamienia naturalnego, zawieszki do okien ze szkła wypalanego, witrażowe latarenki.
  • Maryla Mazur – obrusy ręcznie robione na drutach wg własnych projektów.
  • Beata Gielata – ozdoby świąteczne i stroiki wykonane z naturalnych materiałów.
  • Świetlica Środowiskowa w Grzawie – ozdoby świąteczne, kartki okolicznościowe, ceramika artystyczna.
  • Zyta Błąkała – świece sojowe i woskowe, ozdobne pachnące zawieszki , mydełka glicerynowe.
  • Maria Siwy – lalki motanki, ręcznie szyte trolle, makatki ozdobne, skarpetki wełniane na drutach.
  • Anna Ganzel – malowane anioły na desce.
  • Ewelina Szmajduch - obrazy olejne.