Dnia 20 lutego naszą bibliotekę odwiedziły zaprzyjaźnione przedszkolaki z oddziału przedszkolnego w Brzeźcach. Okazją do spotkania stał się Dzień Kota obchodzony 17 lutego. Za pomocą teatrzyku Kamishibai przedstawiono dzieciom opowiadanie o kotce Milusi i jej spotkaniu z pewną polną myszką. Następnie dzieci wzięły udział w zabawach ruchowych. Chętnie wykonywały kocie grzbiety, odnajdywały kotka ukrytego w bibliotece i bawiły się w „Uciekaj myszko do dziury”. Na koniec, tradycyjnie każde dziecko wybrało po jednej książce, by wysłuchać jej podczas głośnego czytania w przedszkolu.