Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2012 JoomlaWorks Ltd.
A- A A+

W ramach spotkań dzieci i młodzieży z pisarzami 20 września gościem Biblioteki i dzieci ze SP nr 2 był pan Kazimierz Szymeczko.


Urodził się i mieszka w Rudzie Śląskiej. Jest dyplomowanym polonistą i bibliotekarzem. Jego teksty ukazywały się w Guliwerze, Świerszczyku, Nowych Książkach, Twoim Dziecku. Dotąd ukazały się następujące książki: Historia Polski w opowieściach, PoMOLowana Historia – opowieści moli Książkowych, Zemsta budzika. Opowiastki domowe, Pościg za czarna Hondą. Oczywiście w kolejce do druku czekają kolejne.

Kazimierz Szymeczko opowiedział o tym jak zostaje się pisarzem, skąd biorą się pomysły do napisania książki. Pisarz przyznał, że inspiracją była córeczka, której klasyczne baśnie nie wystarczały. Sam musiał wymyślać opowieści o budziku, lampie, kotku i myszce … Opowiadał jak doszło do napisania pierwszej książki Historii Polski w opowieściach, której konsekwencją była PoMOLowana Historia. Oczywiście nie obeszło się bez pytań zadawanych przez dzieci uczestniczące w spotkaniu: o rodzinę, podróże, hobby, o przyjaciół pisarzy, co lubi czytać i o czym pisze.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na akceptację plików cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.