Dnia 24 września 2010 Biblioteka w Ćwiklicach oraz Biblioteka w Studzienicach zorganizowały spotkania autorskie z Konradem Małkiem, autorem bajek dla dzieci oraz wierszy publikowanych między innymi w „Gościu Niedzielnym”. Spotkania te odbyły się w Szkole Podstawowej w Ćwiklicach oraz w Szkole Podstawowej w Studzienicach i wzięli w nich udział uczniowie klas 1-3 wraz z opiekunami. W trakcie spotkań pisarz opowiadał dzieciom o świecie roślin i kwiatów oraz podkreślał jak ważna jest dla nas przyroda i wszystko to, co nas otacza. Pan Konrad wtajemniczył dzieci w świat swej baśni ekologicznej „Podaj mi rękę kwiatku”, którą napisał dla swoich córek Magdy i Ani, aby odwdzięczyć się im za to, że są. Książki pana Konrada ilustrowała jego starsza córka Anna. Dzieci ochoczo zadawały wiele pytań, na które nasz gość chętnie odpowiadał , ale również był mile zaskoczony wiedzą naszych najmłodszych uczniów. Na koniec wszystkie dzieci otrzymały ilustracje z Jego książek wraz z dedykacją pisarza.