11-go kwietnia br. Filia Biblioteczna nr 5 miała przyjemność wziąć udział w lekcji bibliotecznej poświęconej Pszczynie i Starej Wsi.
80-cioro przedszkolaków z ciekawością wysłuchało historii " Perły Górnego Śląska", o ich małych ojczyznach położonych na terenie gminy.
Ilustracje i zdjęcia zabytków, monety okolicznościowe, wycinki z gazet i książki o Pszczynie zachwycały wszystkich uczestników. Spotkanie zakończyło się quizem, zwycięzcy (9 dzieci) otrzymali nagrody książkowe. W ramach podziękowań dzieci odwdzięczyły się piosenką i drobnymi upominkami własnoręcznie wykonanymi.