Z okazji Tygodnia Bibliotek zostały zaproszone do Biblioteki dzieci z najmłodszej grupy Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Studzienicach.

Na początku dzieci mogły sie dowiedzieć, że Majjest miesiącem, w którym Książki, Biblioteki mają swoje urodziny, z tej okazji wysłuchały wiersza pt. " Książka" .

Następnie zaczęłyPrzygodę z Kaczką Dziwaczką.Wsłuchane w wiersz Jana Brzechwy Kaczka Dziwaczka,a następnie w piosenkę pod tym samym tytułem z filmu „Akademia Pana Kleksa” zapoznały się z główną bohaterką wiersza.

Kolejnym krokiem był quiz na temat wiersza.

Następnie dzieci wzięły udział w zabawie DOTKNIJ i ROZPOZNAJ. Zabawa polegała na tym, aby przedszkolaki dotykały rekwizytów znajdujących się w koszyku i rozpoznały co to jest.

Zabawa nie była łatwa, ale z pomocą Pani maluchy poradziły sobie.

Na pożegnanie dzieciaki zostały poczęstowane słodyczami.