W Miejsko-Powiatowej Bibliotece Publicznej Filia Jankowice odbyły się warsztaty plastyczne dla dzieci. W dniach od 1.08 - 7.08.2012 w bibliotece grupa 18 dzieci brała udział w zajęciach plastycznych. Zajęcia prowadziła mgr Barbara Hlubek.

1.08.2012 - dzieci ozdabiały drewniane pudełka. Pudełka oklejane były różnymi wzorami z papieru, elementami wykonanymi przez siebie z powierzonych materiałów. I tak powstawały skrzynki na dziecięce skarby.

2.08.2012 - dzieci malowały obrazy na profesjonalnych płótnach dla artystów wybrany przez siebie obraz. I tak powstawały pejzaże gór, zachody słońca, logo ulubionego klubu sportowego, portret mamy. Prace wykonywały z niezwykłym skupieniem. Dla dzieci było to pierwsze zetknięcie z malowaniem obrazu na płótnie.

3.08.2012 - uczestnicy warsztatów dekorowali doniczki i robili kwiatki z papieru. Doniczki zdobili według swojego pomysłu, a kwiatki wykonywane były według otrzymanego szablonu. Kolorystyka wykonanej pracy była dowolna. Powstały bardzo efektowne ozdoby.

6.08.2012 - dzieci według wybranego szablonu odrysowywały, a następnie wykonały ozdobę do okna. Wykonanie tej pracy wymagało wiele pracy i cierpliwości oraz precyzji. Efektem tej pracy były zwierzęta w postaci ozdoby okiennej.

7.08.2012 - dzieci wykonywały grupowy kolaż. Pracowały w 6-osobowych grupach. Praca zbiorowa polegała na wymyśleniu hasła promującego bibliotekę i czytanie książek. Powstały 3 plakaty, które zostały wywieszone w lokalu biblioteki.

Wszystkie prace, oprócz plakatów dzieci mogły zabrać do domu. Udział w zajęciach był bezpłatny. Materiały wykorzystane na zajęciach pochodziły ze środków Rady Sołeckiej w Jankowicach, za które serdecznie w imieniu dzieci dziękuję.