11 listopada 2012 roku z okazji ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI odbył się koncert 40 - osobowej orkiestry dętej działającej przy GOK Miedźna. Koncert odbył się w kościele p.w. św. Izydora o godz. 16.00. Podczas koncertu orkiestra zagrała pieśni patriotyczne, utwory znanych wykonawców jak ABBA, utwory Straussa. Koncert zachwycił wszystkich, którzy zechcieli skorzystać z zaproszenia. Akustyka w kościele i dużo miejsca dla słuchających były dodatkowym walorem dla brzmienia orkiestry i odbioru słuchających. Kapelmistrz Piotr Olearczyk i jego 40 osobowa orkiestra byli mile zaskoczeni tak serdecznym odbiorem słuchających i chętnie wykonali 2 utwory na bis. Obiecali, że do Jankowic chętnie na koncert jeszcze przyjadą. Na zakończenie proboszcz tutejszej parafii zaprosił wszystkich wykonawców na kawę i kołocz. Koncertu wysłuchało około 400 osób. Z zaproszenia skorzystali także pensjonariusze Domu Opieki Społecznej z terapeutami. Koncert ten mógł się odbyć dzięki uprzejmości księdza proboszcza Eugeniusza Chudka i finansowemu wsparciu Rady Sołeckiej w Jankowicach. Filia Miejsko Powiatowej Biblioteki Publicznej w Jankowicach była pomysłodawcą i współorganizatorem tego koncertu.