25 listopada obchodzimy ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA. Może trudno w to uwierzyć, pierwszy miś maskotka powstał 110 lat temu i do dziś pozostaje jedną z najpopularniejszych dziecięcych zabawek na świecie.

Z tej okazji w Bibliotece Publicznej w Studzienicach odbyła się 23 listopada lekcja biblioteczna dla uczniów klasy II. Dzieci z Zespołu Szkolno- Przedszkolnego miały okazję spotkać się zp. Renatą Misiurą liderem akcji CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM. Każde dziecko przyniosło ukochanego pluszaka. Spotkanie miało na celu zapoznanie dzieci z historią PLUSZOWEGO MISIA. Pani Renata opowiedziała historię polskiego misia Misia Uszatka , następnie uczniowie prezentowali swoje ukochane mięciutkie misie. Chwilkę porozmawialiśmy o prawdziwych niedźwiedziach: co jedzą, w jaki sposób przygotowują się do zimy, jak nazywają się legowiska niedźwiedzi itp.Dzieci poznały również inne misie takie jak : misia Colargola, Paddingtona, Kubusia Puchatka, Misia Yogi, Gumisie, Troskliwe Misie. Uczniowie mogli obejrzeć herby polskich miast w których symbolem jest niedźwiedź . Wiele radości i emocji sprawiła zabawa z chustą KLANZA i kolorowym tunelem, taniec misiów do piosenki ‘Pokochaj pluszowego misia” oraz zabawa stary niedźwiedź mocno śpi Zachwycone dzieci zabawą, zagadkami i tańcem ze swoimi pluszowymi ulubieńcami miło spędziły czas. Na zakończenie dzieci otrzymały kolorowanki, zakładki do książki oraz słodką niespodziankę.