Biblioteka w Czarkowie po raz kolejny wzięła udział w akcji "Ferie z filmem w bibliotece", która została przygotowana w ramach programu "Kulturalnie i obywatelsko w bibliotece" we współpracy ze Stowarzyszeniem Nowe Horyzonty oraz programem "Jeden świat - kluby filmowe". W ramach akcji w bibliotece wyświetlono dwa filmy:

14-go lutego przedstawiono film pt. "Kultura remiksu". Film ten mówi o wojnie toczącej się pomiędzy grupą popierającą przestrzeganie praw autorskich a grupą , która ich nie uznaje. Przedstawicielem tej drugiej jest Girl Talk - muzyk miksujący i przerabiający całą klasykę muzyki rozrywkowej. Po filmie odbyła się dyskusja na temat przestrzegania praw autorskich.

21-go lutego dzieci obejrzały film pt. "Sekret Eleonory". W bajce tej siedmioletni Natanael, który jeszcze nie umie czytać otrzymuje w spadku po starej ciotce kolekcje książek. Nat odkrywa, że woluminy służą za schronienie wszystkim bohaterom dziecięcej literatury. Dzieci śledziły przygody Nata z dużym zainteresowaniem a następnie odpowiadały na pytania związane z filmem oraz odgadywały zagadki na temat bajkowych postaci. Wysłuchały również ulubionej bajki pt. "Kopciuszek".