Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2012 JoomlaWorks Ltd.
A- A A+

10 kwietnia gościem Biblioteki Publicznej w Łące była autorka książek dla dzieci Sorn-Gara.

Spotkanie odbyło się w grupie 5 – 6 latków. Dzieci poznały głównego bohatera książek Pana Toti, który mieszka na skraju lasu w starym drzewie, jest maleńki jak palec i codziennie zjada trzy poziomki oraz jego przyjaciół i fascynujące przygody.

Przedszkolaki dowiedziały się jak powstaje książka, co najlepiej umieścić na ilustracjach oraz zapoznały się ze złożonym procesem przeniesienia treści książek na ekran gdyż powstają bajki z udziałem Pana Toti i jego przyjaciół.

Pani Sorn-Gara przygotowała prezentację multimedialną, przeczytała książkę „Pan Toti i stary garnek” która jest w przygotowaniu do druku, zaprosiła dzieci do wspólnej zabawy podczas której przedszkolaki rozwiązywały rebusy, pokonywały zawiłe labirynty, czy tez rozwiązywały trudne zagadki. Spotkanie zakończyły warsztaty twórcze, na których dzieci mogły wymyślać fabułę do następnych przygód Pana Toti.

 

SORN-GARA – od wielu lat zajmuje się grafiką, a poza tym rysuje, maluje, pisze ikony i prowadzi warsztaty ikonopisarskie. Dyplom z projektowania graficznego obroniła z wyróżnieniem. Ponadto ukończyła dwa kierunki pedagogiczne, dzięki temu wiedzę o tym jak kształcić dzieci mogła połączyć z formą plastyczną.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na akceptację plików cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.