14 maja 2013 r. w ramach obchodów tygodnia bibliotek BIBLIOTEKA PRZESTRZENIĄ DLA KREATYWNYCH w lokalu biblioteki Filia Jankowice została zorganizowana prezentacja multimedialna. Rok 2013 został ogłoszony Rokiem Wiary i w związku z tym zaprosiłam p. Maję Kubica do przedstawienia prezentacji na temat Sanktuarium Matki Bożej w Leśniowie.
Na spotkanie przyszło 35 osób. Dowiedzieliśmy się o historii Sanktuarium, cudownej figurce Matki Bożej Leśniowskiej. Przedstawione zostały błogosławieństwa dla rodzin, których udzielają ojcowie Paulini. Mogliśmy się dowiedzieć: o pasiekach pszczelich, uprawie ziół,
pomidorów, warzyw, hodowli kur . Zobaczyliśmy zaplecze zakonu do którego pielgrzymi nie mają dostępu. Pani Maja Kubica w ciekawy sposób opowiedziała historię cudownego źródełka. Przedstawiła nam zamierzenia ojców Paulinów- chcą zbudować Dom Rodzin - w którym znajdą miejsce rodziny potrzebujące pomocy. Mogliśmy poznać produkty jakie oferują pielgrzymom OJCOWIE PAULINI w Leśniowie: herbatki ziołowe, balsamy
Na prezentacji Wice Przeor Klasztoru OJCIEC STANISŁAW osobiście zaprosił uczestników prezentacji w Bibliotece w Jankowicach do Leśniowa. Prawdopodobnie zaproszenie zostanie przyjęte, a o organizacje wyjazdu uczestnicy poprosili obecnego na prezentacji Sołtysa p. Michała Pudełko. Uczestnicy prezentacji otrzymali foldery o SANKTUARIUM W LEŚNIOWIE i piękny wizerunek Matki Bożej Leśniowskiej. Z tyłu obrazka umieszczono
informacje na 2013 rok: terminach rekolekcji, terminach udzielanych BŁOGOSŁAWIEŃSTW RODZINNYCH, daty i godziny mszy św. oraz jakie nabożeństwa będą odprawiane. W każdym produkcie zakonnicy umieścili mapkę dojazdu do Leśniowa.
Prezentacja i spotkanie trwały 1,5 godz. Uczestnicy mimo fantastycznej pogody nie żałowali poświęconego czasu a spotkanie przebiegało w bardzo sympatycznej atmosferze.
Dziękuję bardzo za wypożyczenie sprzętu do prezentacji: rzutnika i ekranu oraz krzeseł Klubowi Sportowemu ZNICZ w Jankowicach.