Sejm  Rzeczpospolitej uchwalił rok 2014 Rokiem Oskara Kolberga z okazji Dwusetnej rocznicy urodzin, wybitnego etnografa, kompozytora, folklorysty.  Z tej okazji w Bibliotece  można było zobaczyć wystawę poświęconą tak wybitnej osobie.

Została również przeprowadzona lekcja biblioteczna dla klasy szóstej Szkoły Podstawowej, która przybyła na wystawę pod opieką pani  mgr Agnieszki Chlebek- Rolskiej nauczycielki historii.  Uczniowie dowiedzieli się o twórczości Oskara Kolberga.  Pracowali  w grupach, każda z grup miała za zadanie  odnaleźć  np. 3 przysłowia, 3 tradycje wielkanocne czy też  przesądy,  których do dziś się używa. Następnie rozwiązać krzyżówkę związaną z twórczością Oskara Kolberga.