A- A A+
Spotkania Kółka Czytelniczego, które odbyły się 4-go,11-go i 25-go kwietnia były poświęcone  "książce" z okazji obchodzonego w kwietniu Międzynarodowego Dnia Książki oraz tradycjom ludowym związanym ze Świętami Wielkanocnymi.
Na spotkaniu przed świętami dzieci wysłuchały czytanej przez starszą koleżankę "Historii Wielkanocnego Baranka" a następnie opowiadały o zwyczajach ludowych związanych ze Świętami Wielkanocnymi jakie praktykuje się w ich rodzinach. Dzieci szukały również słodkich prezentów-niespodzianek, które wielkanocny zajączek ukrył dla nich w bibliotece. Narysowały również ilustracje, na których przedstawiły z czym kojarzy im się Wielkanoc.
 
Kolejne spotkania były poświęcone "książce" .Uczestnicy spotkań dowiedzieli się jak powstaje książka i jakie są jej kolejne losy zanim trafi do rąk czytelnika. Poznali historię i budowę książki a także rodzaje książek i ich zastosowanie. Dzieci wypowiadały się również na temat zalet książek i ich czytania. Narysowały plakat przedstawiający różnice między książką tradycyjną a książką w formie elektronicznej. Dzieci wysłuchały również, czytanych przez Jasia fragmentów książki G. Kasdepke pt. "Detektyw Pozytywka".
 

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na akceptację plików cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.