MPBP w Pszczynie zaprasza na spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki. Spotkania odbywają się raz w miesiącu. Na każdym omawiamy jeden tytuł - wybrany wcześniej przez klubowiczów. Wskazana powieść stanowi początek naszej dyskusji, gdzie dzielimy się swoimi spostrzeżeniami literackimi.

Dyskusyjne Kluby Książki to wspólny projekt Instytutu Książki i Bibliotek Wojewódzkich, adresowany jest przede wszystkim do osób korzystających z bibliotek publicznych. Pomysł jest oparty na założeniu, że potrzebne są miejsca, w których można rozmawiać o wspólnie czytanych książkach oraz, że nie trzeba być krytykiem, by czerpać przyjemność z dyskutowania o literaturze. Celem klubów jest także ożywienie środowisk skupionych wokół bibliotek oraz zachęcenie samych bibliotekarzy do kreowania mody na czytanie.

Następne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki odbędzie się 16 czerwca o godz. 10.30. Omawiać będziemy książkę "Gawędziarz" Mario Vargas Losy.

Zapraszamy wszystkich, którzy nie tylko lubią czytać, ale także rozmawiać o książkach.