A- A A+
Uczestnicy Kółka Czytelniczego działającego przy Filii Nr 1 w dniu 6-go czerwca br. odwiedzili Zagrodę Wsi Pszczyńskiej, znajdującą się w Zabytkowym Pszczyńskim Parku. Zagroda ta powstała w 1975 r. i mieści obecnie kilkanaście zabytków architektury drewnianej z okolic Pszczyny.
Na spotkaniach Kółka Czytelniczego odbywających się w maju dzieci czytały i omawiały książki związane z historią i zabytkami Pszczyny. Aby lepiej poznać kulturę ludową oraz tradycje i zwyczaje naszego regionu organizatorzy Kółka - Jaś i Wiktoria wspólnie z paniami bibliotekarkami zorganizowali wycieczkę do nowo rozbudowanego Pszczyńskiego Skansenu.
 
 
Dzieci dowiedziały się również, że Zagroda Wsi Pszczyńskiej ma duże znaczenie historyczne i turystyczne i dlatego została wpisana przez Urząd Marszałkowski do Szlaku Architektury Drewnianej, który łączy najcenniejsze i najciekawsze przykłady architektury drewnianej Górnego Śląska.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na akceptację plików cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.