27 czerwca w  Jankowicach  Filia MPBP w Jankowicach  zorganizowała spotkanie z Alojzym Lysko – autorem książki „Jak to dawniej …  na Ziemi Pszczyńskiej”.- Ludzie, przyroda, historyczne doświadczenia, życie codzienne, radości i smutki opisane z wielkim znawstwem. Książka otulona ciepłymi emocjami, dla urodzonych i związanych z Ziemią Pszczyńską stanie się bliska, serdeczna, prawdziwa.

Spotkanie odbyło się na Sali OSP w Jankowicach. Podczas spotkania wysłuchaliśmy Zespołu Małe Jankowianki pod kierownictwem P. Marii Bałuch. Dziewczynki w strojach ludowych zaśpiewały kilka ludowych piosenek, na akordeonie grała  P. Maria Bałuch. Monolog  w gwarze śląskiej przedstawiła Weronika Urbańczyk. Atmosfera podczas spotkania była niezwykła. Pan Alojzy Lysko zabrał wszystkich uczestników spotkania w głąb naszej umiłowania kultury języka, pielęgnowania kultury naszych przodków, szanowania tradycji i pielęgnowaniu jej. Mogliśmy z wielkim wzruszeniem poznać zaczątek V części książki DUCHY WOJNY. Z zaproszenia na spotkanie skorzystały 72 osoby. Sala na spotkanie ozdobiona była serwetkami i obrusami wykonanymi na drutach przez P. Marylę  Mazur.