Filie biblioteczne nr 3 i nr 6 oraz instruktor z biblioteki centralnej zorganizowały w dniu 31.07 w bibliotece filii nr 6 dla najmłodszych czytelników akcję edukacyjną pod hasłem "Wielokulturowość-jestem na tak". Instruktor sprawnie i wzruszająco opowiadała dzieciom o emigracji , biedzie, uchodźcach politycznych. Dzieci wysłuchały z ogromnym zainteresowaniem historii Meksykańskiego chłopca, który opuszcza swoją wioskę aby nielegalnie przekroczyć granicę ze Stanami Zjednoczonymi i zamieszkać w Los Angeles.