Spotkania z książką - pod takim tytułem prowadzone były  lekcje biblioteczne z przysposobienia czytelniczego w klasach drugich SP -1 w Pszczynie.

Jakie były efekty moich oddziaływań?

- zwiększyła się aktywność czytelnicza dzieci;

- dzięki pracy z książką dzieci chętniej po nie sięgały;

- konkursy z nagrodami mobilizowały dzieci do zwiększenia wysiłku wkładanego w naukę czytania;

- prezentowane podczas lekcji książki częściej znikały z półek biblioteki;

- spotkanie z książką przybliżył uczniom wyjazd do Empiku na warsztaty czytelnicze;

Myślę, że różnorodne formy pracy nad rozwijaniem zainteresowań czytelniczych, które realizowałam w ramach akcji "Cała Polska czyta dzieciom" przyczynia się do wychowania wielu młodych czytelników. Na lekcjach wszystkie dzieci miały szansę zaprezentowania swoich umiejętności czytania. Z rozmów z dziećmi wynika, że lektura zastępowana jest inną formą, najczęściej oglądaniem telewizji, grami komputerowymi. Coraz trudniej zachęcić dzieci do czytania książek. Recepta jest prosta, wystarczy czytać dziecku 20 minut dziennie.