W ramach akcji Cała Polska Czyta Dzieciom Filia nr 6 w Pszczynie zorganizowała cykl spotkań Wielkie Biblioteczne Czytanie – Kolorowe Wiersze. W tym roku przypada 110 rocznica urodzin jednego z najwybitniejszych autorów wierszy dla dzieci, Jana Brzechwy. W związku z tym zaproszono dzieci z klasy I  ze Szkoły Podstawowej nr 18 oraz czterolatki i pięciolatki z oddziału przedszkolnego, ”Smerfy” i „Serduszka” przy Szkole Podstawowej nr 1. Dzieci zostały przywitane przez bibliotekarkę. Następnie wspólnie z wróżką losowały z jej woreczka kolorowe karteczki, pod którymi ukryły się wiersze czytane przez uczniów Publicznego Gimnazjum nr 2. Na zakończenie bibliotekarka podziękowała dzieciom za spotkanie i zaprosiła do odwiedzenia biblioteki z rodzicami. W spotkaniu wzięło udział 68 dzieci.