16 stycznia 2015 r. odbyło się pierwsze w tym roku spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. Tym razem podczas spotkania panie omawiały książkę Ryszarda Kapuścińskiego "Ten Inny". Jest to zbiór wykładów wygłoszonych przez Ryszarda Kapuścińskiego w Instytucie Nauk o Człowieku w Wiedniu, na Uniwersytecie Jagiellońskim z okazji przyznania tytułu doktora honoris causa, w Wyższej Szkole Europejskiej im. ks. Józefa Tischnera oraz podczas Międzynarodowego Sympozjum Pisarzy w Grazu.

Autor zastanawia się, kim był Inny w początkach kultury, a kim jest we współczesnym wielokulturowym świecie. Pokazuje ewolucję tego pojęcia w wyniku rozwoju i zderzeń różnych cywilizacji. Inspiracją dla Kapuścińskiego są oczywiście jego niezliczone reporterskie podróże, ale także współczesna myśl filozoficzna, zwłaszcza koncepcje Innego stworzone przez Levinasa i Tischnera. Lektura tej książki może być zaskoczeniem dla tych, którzy za Innych przywykli uważać tylko ludzi należących do innej kultury, o innym kolorze skóry czy posługujących się innym językiem.

Kolejne spotkanie DKK odbędzie się 12 lutego 2015 r. o godz. 12.oo. Podczas lutowego spotkania omawiana będzie książka Tadeusza Konwickiego "Kompleks Polski".