Od 2 do 13 lutego w naszym województwie trwały ferie. Z tej okazji zorganizowaliśmy w naszej bibliotece I edycję Biblioferii.  Na uczestników czekała bogata oferta zajęć.

Codziennie odbywały się tzw. F.I.L.M-ówki  czyli zajęcia poświęcone filmowi, kreskówkom i innym niuansom aktorskiego świata połączone z rozmaitymi konkursami, np. konkurs na stworzenie odlotowego balonu czy prehistorycznego dinozaura. Łączna ilość uczestników filmówek wyniosła ponad pięćdziesiąt osób.

Ponad dwudziestu uczestników przybyło do biblioteki na odbywającą się w pierwszy piątek ferii (06.02) „Noc w Bibliotece”. Dzieci tego wieczoru przeniosły się do świata Akademii Pana Kleksa, w którym projektowały swoją własną szkołę, uczyły się mowy ptaków czy tworzyły kulinarne przysmaki.

Jeszcze jedną atrakcją były odbywające się w czwartek (11.02) podchody „Biblioteczny detektyw, czyli kto znajdzie ukryty skarb”. Sześć trzy osobowych drużyn musiało, podążając za rozmieszczonymi wcześniej w bibliotece wskazówkami, wykonać wszystkie zadania.

Wszystkim uczestnikom jeszcze raz dziękujemy za zaangażowanie i obecność!