Od listopada 2014 roku w każdy piątek biblioteka w Wiśle Wielkiej organizuje zajęcia pt. Planszowice – uczestniczące w nich dzieci grają w rozmaite gry planszowe. W ramach Dnia Bezpiecznego Internetu podczas Planszowic (odbywających się 13.02.2015) czternastu uczestników zagrało zaprojektowaną wcześniej przez pracownika biblioteki grę planszową „Jak liść Leon odnalazł się w gąszczu informacji czyli wszystko o bezpiecznym Internecie”.

Reguły gry:

Zadaniem uczestników jest zdobycie jak największej ilości motylków (żółtych, różowych, pomarańczowych). Aby otrzymać motylka, należy znaleźć się na polu oznaczonym żółtym, różowym lub pomarańczowym motylkiem i udzielić poprawnej odpowiedzi na wylosowane pytanie lub prawidłowo wykonać zadanie dotyczące tematyki bezpiecznego Internetu. W przypadku udzielenia błędnej odpowiedzi/ złego wykonania zadania motylek nie jest przyznawany.  Gra kończy się w momencie, w którym jeden z uczestników przekroczy metę. Wygrywa ten uczestnik, który w chwili zakończenia gry ma największą ilość motylków.

Uwaga: zielony motylek przenosi gracza na kolejne pole z zielonym motylkiem; brązowy motylek cofa gracza na poprzednie pole z brązowym motylkiem.