Tematem marcowego spotkania DKK w MPBP w Pszczynie była najnowsza książka Pawła Huelle pt. "Śpiewaj ogrody". Przepiękna, misternie skonstruowana powieść o nieistniejącym już wielokulturowym świecie. w którym przenikały się różne tradycje i nacje. O Wolnym Mieście Gdańsku i tajemniczej operze Wagnera, która zmieniła życie pewnego kompozytora i jego żony. O fleciście z Hameln i przemarszu szczurów, które w posępnej ciszy wędrują ulicami Gdańska. O muzyce w cieniu Hitlera, literaturze w cieniu zbrodni, miłości w cieniu wojny i o niezwykłej przyjaźni małego chłopca ze starą Gretą. Najnowsza książka Pawła Huelle jest przykładem doskonałego wypełnienia zadania literatury. Pokazuje nam świat niczym tajemniczy ogród, do którego nie mielibyśmy wstępu, gdyby autor nie ujął nas za rękę i nie poprowadził w gąszcz opowieści. A Huelle robi to tak genialnie, że idziemy za nim, jak urzeczeni, w największy mrok historii.

Kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki w naszej Bibliotece odbędzie się 23 kwietnia 2015 r. Klubowicze  będą  rozmawiać o książce Joanny Bator "Ciemno prawie noc".