Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2012 JoomlaWorks Ltd.
A- A A+

23 kwietnia w Bibliotece odbyło się spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. Tematem spotkania była książka Joanny Bator "Ciemno prawie noc".

Publicystka i dziennikarka, autorka powieści, opowiadań i esejów - Joanna Bator w swojej najnowszej książce nawiązuje do konwencji powieści gotyckiej. Nie po to jednak, by bawić czytelnika: w tym co niesamowite, często ukryta jest prawda o nas, której na co dzień nie chcemy pamiętać.

Alicja przyjeżdża do Wałbrzycha, swojego rodzinnego miasta, po to, by napisać artykuł o tajemniczym zniknięciu trójki dzieci. Sprawa wiąże się z innymi, niewyjaśnionymi zdarzeniami - w mieście doszło do serii okrutnych zachowań wobec zwierząt, znaleźli się też tacy, którzy ogłosili się prorokami. Alicja zamieszkuje w starym, poniemieckim domu i zbierając materiały do reportażu zaczyna rozmawiać z okoliczną, dziwnie zachowującą się ludnością. Z jej splątanych opowieści dowiaduje się prawdy  na temat samej siebie i swojego dzieciństwa, na które cieniem położyło się szaleństwo matki i śmierć siostry, zafascynowanej legendą zamku Książ i jego pięknej mieszkanki, księżnej Daisy.

 

Na następne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki zapraszamy 23 maja 2015 roku, na godz. 10.30. Omawiana będzie książka Patricka Modiano "Perełka". Zapraszamy

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na akceptację plików cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.