Z okazji XII Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek obchodzonego w maju tego roku pod hasłem "Wybieram Bibliotekę" Filię w Czarkowie odwiedziło 5 grup przedszkolaków z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Czarkowie.
Dzieci były bardzo przejęte tą wizytą gdyż niektóre z nich były w bibliotece po raz pierwszy ale mimo to bardzo dobrze wiedziały co to jest biblioteka i że książki z biblioteki można wypożyczać do domu. Wiedziały również, że wypożyczone książki należy szanować i oddać w wyznaczonym terminie.

Przedszkolaki dowiedziały się jak poznać książkę z biblioteki a także kto pracuje w bibliotece i na czym polega praca pani bibliotekarki. Dowiedziały się też, że każda książka w bibliotece ma swoje miejsce ale książki smucą się gdy ciągle muszą tam stać i bardzo się cieszą gdy dzieci je wypożyczają i czytają.
Przedszkolaki wysłuchały również czytanych przez panią bibliotekarkę bajek:
- "Pszczółki", które mimo brzydkiej pogody odwiedziły bibliotekę 6-go maja wysłuchały bajek pt. "Zabawny piesek" oraz "Franklin mówi kocham Cię",
- "Słoneczka" rozpromieniły bibliotekę 7-go maja i wysłuchały wiersza M. Konopnickiej pt. "Stefek Burczymucha" oraz wiersza J. Tuwima pt. "Okulary". Pani wychowawczyni wypożyczyła również kilka książek, które przeczyta im w przedszkolu,
- 7-go maja w bibliotece zjawiły się również "Zajączki" i wysłuchały bajki pt. "Franklin boi się burzy",
- tego samego dnia do biblioteki zawitały jeszcze "Żabki" i wysłuchały bajki pt."Zabawny piesek",
- 11-go maja bibliotekę odwiedziły "Motylki" - wysłuchały bajki pt. "Masza i niedźwiedź".

Wszystkie dzieci z dużym zainteresowaniem i uwagą wysłuchały czytanych bajek i bezbłędnie potrafiły odpowiedzieć na pytania związane z ich treścią. Dowiedziały się również dlaczego warto czytać książki; co to znaczy że "bajki uczą i bawią" i co zrobić,żeby zapisać się do biblioteki. Niektóre przedszkolaki już popołudniu wróciły do biblioteki z rodzicami, żeby się zapisać i wypożyczyć książki.
Pani bibliotekarka z okazji Dnia Bibliotekarza otrzymała od dzieci piękne kwiatki i własnoręcznie wykonane laurki . "Słoneczka" wykonały również ilustracje do czytanych bajek, które można oglądać na wystawie w bibliotece.