Za nami kolejne spotkania DKK dla dzieci „Mały Czytacz”:

-  9.05 poznaliśmy łobuzerskiego chłopca, tytułowego bohatera książki Astrid Lindgren „Emil ze Smallandii”. Ulubionym gadżetem małego złośnika była jego czapka cyklistówka, teraz my też mamy swoje własne czapki J W zajęciach udział wzięło 11 dzieci.

- 15.05 w ramach DKK obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Telefonów Zaufania dla Dzieci i Młodzieży. Uczestnicy zajęć zagrali w grę "Wysoko podskakuję, numer zapamiętuję", polegającą na tym, że klubowicz musiał wyskakać nr telefonu Zaufania dla Dzieci i Młodzieży - 116 111 - oraz dotrzeć na metę i odpowiedzieć na pytania, kiedy można/powinno się zadzwonić na bezpieczną linię, a kiedy tego nie robić. Dzieci stworzyły również swoje własne telefony - niejednokrotnie bardziej przypominające nowoczesne komputery niż dawne aparaty :) W zajęciach udział wzięło 11 dzieci.

- 23.05 w ramach DKK odwiedziła nas pani instruktor Miejsko-Powiatowej Biblioteki Publicznej w Pszczynie – Jolanta Kalafarska – i przeprowadziła lekcję biblioteczną, podczas której dzieci poznały twórczość Karola Wojtyły, wysłuchały barwnych opowieści o jego życiu, anegdot oraz różnych ciekawostek. W zajęciach udział wzięło 11 dzieci.