Katalog online

Katalog online

Skorzystaj z naszego katalogu online nie wychodząc z domu  

More...
Książkowe Igraszki

Książkowe Igraszki

Zajęcia odbywają się bezpłatnie, co dwa tygodnie, w czwartki, o 16:30

More...
Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2012 JoomlaWorks Ltd.
A- A A+
 
Bardzo przepraszamy, że zaplanowany na 14 maja wykład dra Arkadiusza
Kuzio-Porduckiego pt. "Książęta Hohenlohe - między Polską a Niemcami" nie
doszedł do skutku z przyczyn niezależnych od Biblioteki. Informujemy, że
wykład został przełożony na 11 czerwca. O szczegółach będziemy informować na
plakatach i portalach internetowych.
 

25 kwietnia w Muzeum Prasy Śląskiej odbył się wieczór autorski Jerzego Ciurloka. Autor prezentował swoją najnowszą publikację „O drukarzach, drukarniach i drukach śląskich…”. A dzieło jest wyjątkowe, bo to jedyna tak kompleksowa pozycja przybliżająca historię śląskiej książki. Pisarz podzielił się ciekawostkami związanymi ze zbieraniem potrzebnego materiału. A był to prawdziwie detektywistyczny wyczyn. Autor niejednokrotnie weryfikował obowiązującą do tej pory wiedzę. Sam o swojej książce mówił, że jest to epicka opowieść czasem nawet o rysach kryminału. Jerzy Ciurlok wspomina w niej nie tylko drukarzy, ale i chłopów- bibliofilów. Jak sam podkreślił, śląska historia czytelnictwa powinna napawać nas, Ślązaków dumą. Książki rzeczywiście trafiały u nas pod strzechy. „Bez słowa drukowanego nie bylibyśmy tacy, jacy jesteśmy teraz”- dodał na zakończenie.

Od czego zależy szczęście? Kiedy optymizm przynosi szkodę? Co to znaczy dobre życie? Jak można zadbać o szczęście na polu zawodowym? Czy szczęście to tylko pozytywne emocje? Na te i inne pytania mieliśmy przyjemność odpowiadać podczas Powiatowego Tygodnia Kariery, organizowanego przez Urząd Pracy pod hasłem "Bądź architektem swojego szczęścia". Na prowadzonym  wykładzie uczestnicy mogli zapoznać z proponowaną przez nas literaturą z psychologii pozytywnej. Dziękujemy Urzędowi Pracy oraz wspaniałym uczestnikom.

Burmistrz Pszczyny wraz z Miejsko-Powiatową Biblioteką Publiczną zapraszają na wykłady otwarte.
Zaczynamy 10 kwietnia prelekcją "Śląscy nobliści - zwyczajni geniusze" Jerzego Ciurlok. 
Zapraszamy o godz 17:30 do Sali Sesyjnej Urzędu Miejskiego w Pszczynie.
 
 

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na akceptację plików cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.