Katalog online

Katalog online

Skorzystaj z naszego katalogu online nie wychodząc z domu  

More...
Książkowe Igraszki

Książkowe Igraszki

Zajęcia odbywają się bezpłatnie, co dwa tygodnie, w czwartki, o 16:30

More...
Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2012 JoomlaWorks Ltd.
A- A A+

W poniedziałek, 9 grudnia rozstrzygnięto konkurs plastyczny "Przyleciały Anioły". Do udziału w konkursie zaprosiliśmy przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych z powiatu pszczyńskiego. Zadaniem uczestników było wykonanie dowolną techniką pracy przestrzennej przedstawiającej Anioła. Wpłynęło 66 prac  wyróżniających się pomysłowością, oryginalnością, sposobem wykonania.

Wyniki konkursu:

KATEGORIA PRZEDSZKOLE

I miejsce - Hanna Stalmach

II miejsce - Sara Furczyk

III miejsce - Jagoda Oszek

WYRÓŻNIENIE

1. Karolina Kubecka

KATEGORIA SZKOŁY PODSTAWOWE KLASY I - III

I miejsce - Patrycja Sikorska

II miejsce - Iga Szczęch

III miejsce - Sebastian Koczy

KATEGORIA SZKOŁY PODSTAWOWE KLASY IV - VIII

I miejsce - Tomek Szlęk

II miejsce - Nikola Cofała

III miejsce - Aleksandra Koczy

                 Marta Staszewska

WYRÓŻNIENIE

1. Franciszka Pitura

NAGRODA "GŁOSU PSZCZYŃSKIEGO"

Weronika Żemła

Dziękujemy wszystkim za udział w konkursie.

Wręczenie nagród odbędzie się 14 grudnia 2019 - sobota, godz. 15.00. na pszczyńskim rynku podczas Jarmarku Świątecznego.

Organizatorzy: Miejsko- Powiatowa Biblioteka Publiczna w Pszczynie

Pszczyńskie Centrum Kultury

Redakcja "Głosu Pszczyńskiego".

 

 
Bardzo przepraszamy, że zaplanowany na 14 maja wykład dra Arkadiusza
Kuzio-Porduckiego pt. "Książęta Hohenlohe - między Polską a Niemcami" nie
doszedł do skutku z przyczyn niezależnych od Biblioteki. Informujemy, że
wykład został przełożony na 11 czerwca. O szczegółach będziemy informować na
plakatach i portalach internetowych.
 

Od czego zależy szczęście? Kiedy optymizm przynosi szkodę? Co to znaczy dobre życie? Jak można zadbać o szczęście na polu zawodowym? Czy szczęście to tylko pozytywne emocje? Na te i inne pytania mieliśmy przyjemność odpowiadać podczas Powiatowego Tygodnia Kariery, organizowanego przez Urząd Pracy pod hasłem "Bądź architektem swojego szczęścia". Na prowadzonym  wykładzie uczestnicy mogli zapoznać z proponowaną przez nas literaturą z psychologii pozytywnej. Dziękujemy Urzędowi Pracy oraz wspaniałym uczestnikom.

25 kwietnia w Muzeum Prasy Śląskiej odbył się wieczór autorski Jerzego Ciurloka. Autor prezentował swoją najnowszą publikację „O drukarzach, drukarniach i drukach śląskich…”. A dzieło jest wyjątkowe, bo to jedyna tak kompleksowa pozycja przybliżająca historię śląskiej książki. Pisarz podzielił się ciekawostkami związanymi ze zbieraniem potrzebnego materiału. A był to prawdziwie detektywistyczny wyczyn. Autor niejednokrotnie weryfikował obowiązującą do tej pory wiedzę. Sam o swojej książce mówił, że jest to epicka opowieść czasem nawet o rysach kryminału. Jerzy Ciurlok wspomina w niej nie tylko drukarzy, ale i chłopów- bibliofilów. Jak sam podkreślił, śląska historia czytelnictwa powinna napawać nas, Ślązaków dumą. Książki rzeczywiście trafiały u nas pod strzechy. „Bez słowa drukowanego nie bylibyśmy tacy, jacy jesteśmy teraz”- dodał na zakończenie.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na akceptację plików cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.