Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2012 JoomlaWorks Ltd.
A- A A+

11 lutego obchodzimy Dzień Bezpiecznego Internetu. Z tej okazji zaprosiliśmy klasę 5 z SP nr 1 w Pszczynie. Rozegraliśmy "bitwę" na pytania. Okazało się, że zasady netykiety płatają czasem figla. Mali internauci poradzili sobie z niejedną zagadką. Powołaliśmy trzy drużyny, które stworzyły historię z przestrogą. Były to interaktywne opowieści, do których przestawienia wykorzystaliśmy roboty. Programowanie to wciągająca zabawa! Na zajęciach powtórzyliśmy jak ważna jest kultura osobista wśród użytkowników sieci oraz przestrzeń wolna od hejtu. Dziękujemy naszym gościom wspaniały udział!

 
Bardzo przepraszamy, że zaplanowany na 14 maja wykład dra Arkadiusza
Kuzio-Porduckiego pt. "Książęta Hohenlohe - między Polską a Niemcami" nie
doszedł do skutku z przyczyn niezależnych od Biblioteki. Informujemy, że
wykład został przełożony na 11 czerwca. O szczegółach będziemy informować na
plakatach i portalach internetowych.
 

Od czego zależy szczęście? Kiedy optymizm przynosi szkodę? Co to znaczy dobre życie? Jak można zadbać o szczęście na polu zawodowym? Czy szczęście to tylko pozytywne emocje? Na te i inne pytania mieliśmy przyjemność odpowiadać podczas Powiatowego Tygodnia Kariery, organizowanego przez Urząd Pracy pod hasłem "Bądź architektem swojego szczęścia". Na prowadzonym  wykładzie uczestnicy mogli zapoznać z proponowaną przez nas literaturą z psychologii pozytywnej. Dziękujemy Urzędowi Pracy oraz wspaniałym uczestnikom.

25 kwietnia w Muzeum Prasy Śląskiej odbył się wieczór autorski Jerzego Ciurloka. Autor prezentował swoją najnowszą publikację „O drukarzach, drukarniach i drukach śląskich…”. A dzieło jest wyjątkowe, bo to jedyna tak kompleksowa pozycja przybliżająca historię śląskiej książki. Pisarz podzielił się ciekawostkami związanymi ze zbieraniem potrzebnego materiału. A był to prawdziwie detektywistyczny wyczyn. Autor niejednokrotnie weryfikował obowiązującą do tej pory wiedzę. Sam o swojej książce mówił, że jest to epicka opowieść czasem nawet o rysach kryminału. Jerzy Ciurlok wspomina w niej nie tylko drukarzy, ale i chłopów- bibliofilów. Jak sam podkreślił, śląska historia czytelnictwa powinna napawać nas, Ślązaków dumą. Książki rzeczywiście trafiały u nas pod strzechy. „Bez słowa drukowanego nie bylibyśmy tacy, jacy jesteśmy teraz”- dodał na zakończenie.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na akceptację plików cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.