Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2012 JoomlaWorks Ltd.
A- A A+

W dniach 27 września do 3 października obchodzimy tegoroczny Tydzień Zakazanych Książek. MPBP w Pszczynie już po raz trzeci przyłączyła się do tej akcji eksponując książki oraz informacje na temat lektur, które znalazły się na indeksie. Tydzień Zakazanych Książek (Banned Books Week) wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych i jest ściśle związany z pierwszą poprawką do amerykańskiej Konstytucji, która mówi o wolności słowa. Jest to jedno z tych praw, do których Amerykanie przywiązują duże znaczenie. W Polsce inicjatywa ta propagowana jest przez Stowarzyszenie Bibliosfera.org. Chcemy, aby Tydzień Zakazanych Książek był nie tylko akcją uświadamiającą, ale również okazją do zainteresowania ciekawymi przypadkami z historii literatury, zachęcił do czytania, także tych książek, którym przypięto łatkę niepoprawności politycznej, obyczajowej. Mamy nadzieję, że zaintrygujemy czytelników książkamii owianymi aurą tajemniczości, skandalu.

Dobiegło końca zadanie pod nazwą "Promocja Biblioteki  i czytelnictwa w Pszczynie" współfinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Programu Promocja literatury i czytelnictwa – Partnerstwo publiczno-społeczne.

 

Czytaj więcej: ŚWIĘTO BIBLIOTEKI - podsumowanie zadania

Informujemy, że w miesiącach lipiec i sierpień Biblioteka Centralna (Pszczyna, ul. Piastowska 1) w soboty będzie nieczynna.
Zapraszamy do odwiedzin od poniedziałku do piątku:

Poniedziałek 9.00 - 18.00
Wtorek 9.00 - 18.00
Środa 9.00 - 18.00
Czwartek 9.00 - 15.00
Piątek 9.00 - 18.00

Miejsko - Powiatowa Biblioteka Publiczna w Pszczynie serdecznie zaprasza dzieci w wieku 7-10 lat do udziału w zajęciach edukacyjno-ruchowych "Eko-wakacje w bibliotece".

Czytaj więcej: II edycja eko-wakacji w bibliotece

Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Pszczynie Filia Wisła Wielka serdecznie zaprasza wszystkie dzieci w wieku 6-13 lat na bezpłatne warsztaty filmowe w ramach projektu Kręcę z Czytaczem. Przez wakacje podczas cotygodniowych zajęć, organizowanych w bibliotece w Wiśle Wielkiej uczestnicy pod opieką bibliotekarza nakręcą siedem krótkometrażowych filmów, których głównym bohaterem będzie biblioteczna maskotka żyrafa, imieniem Czytacz. Tematyka filmów będzie dotyczyła bezpieczeństwa dzieci w Internecie – Czytacz, ucząc się korzystać z komputera, pozna w Internecie nowych przyjaciół, zawalczy z potworami czyhającymi na najmłodszych w grach komputerowych, zmierzy się z groźnym wirusem, Psujkiem i jego kompanią…
Warsztaty odbywać się będą w każdy letni wtorek (począwszy od 7 lipca) o godzinie 13.00.
Projekt Kręcę z Czytaczem realizowany jest w ramach programu Bezpiecznie Tu i Tam Fundacji Orange. Szczegółowe relacje z poszczególnych warsztatów będą udostępniane na profilu filii na Facebooku – Biblioteka Wisła Wielka. Więcej informacji o programie Bezpiecznie Tu i Tam można znaleźć na stronie Fundacji Orange: www.fundacja.orange.pl.

 

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na akceptację plików cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.