Katalog online

Katalog online

Skorzystaj z naszego katalogu online nie wychodząc z domu  

More...
Książkowe Igraszki

Książkowe Igraszki

Zajęcia odbywają się bezpłatnie, co dwa tygodnie, w czwartki, o 16:30

More...
Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2012 JoomlaWorks Ltd.
A- A A+

Od 10 marca do 12 kwietnia 2011 Biblioteka w Ćwiklicach eksponowała w holu biblioteki wystawę Czesława Miłosza zorganizowaną w ramach obchodów Roku Miłosza. Wystawę odwiedziło wielu czytelników, a uczniom Szkoły Podstawowej przybliżyłam sylwetkę polskiego Noblisty ukazując im bogactwo mądrości zawartej w jego twórczości. Czesław Miłosz to jeden z najważniejszych poetów XX wieku - osobowość twórcza w wieloraki sposób obecna w światowej kulturze artystycznej. Wystawa miała na celu popularyzację wiedzy o jego życiu i twórczości.

Przez cały luty w Miejsko-Powiatowej Bibliotece Publicznej w Pszczynie można było zobaczyć wystawę poświęconą Wojciechowi Korfantemu, pt.: „ Wojciech Korfanty [nie?] spełnione marzenia”.

W kilkunastu antyramach zamieszczono informacje dotyczące życia i działalności Korfantego, każda opisująca inny okres życia przywódcy narodowego Górnego Śląska. Nie zabrakło fotokopii oryginalnych zdjęć, rysunków i wycinków z gazet pochodzących z tamtego okresu.

Wystawie towarzyszyły lekcje biblioteczne, prowadzone przez bibliotekarki.  W trakcie ich trwania, młodzież gimnazjalna, miała okazję dowiedzieć się nie tylko o działalności i życiu Korfantego, ale także usłyszeć wiele nieznanych ciekawostek. Dla lepszego zobrazowania, w czasie lekcji pokazano prezentację multimedialną.  Do dyspozycji uczestników zajęć był księgozbiór, udostępniony przez pszczyńską bibliotekę, oraz materiały dotyczące Powstań Śląskich i Plebiscytu będących własnością M-PBP.

Wystawa odbyła się w ramach PRB Konkursu Grantowego "Aktywna Biblioteka" pt.: "Ślubujemy Ci Ojczyzno - powstania śląskie w świadomości mieszkańców ziemi pszczyńskiej"

   

Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności jest partnerem Fundacji Billa i Melindy Gates w przedsięwzięciu, które ma ułatwić polskim bibliotekom publicznym dostęp do komputerów, internetu i szkoleń. Program Rozwoju Bibliotek w Polsce jest realizowany przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.

 

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na akceptację plików cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.