Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2012 JoomlaWorks Ltd.
A- A A+

Umów się na randkę… z książką! Jedyne, co pewne to fakt, iż zabierasz do domu miłosną historię. Dołącz do akcji i pozwól oczarować się tajemniczej zawartości, czytając krótki cytat bądź opinię.

Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Pszczynie organizuje nietypową akcję promująca czytelnictwo. W Dziale Udostępniania przy ulicy Piastowskiej 1 w dniach 13-17 lutego 2017 r. młodzież i dorośli znajdą regał z propozycjami książkowymi przygotowywanymi z okazji Dnia Św. Walentego.

Zapraszamy serdecznie!

 

Miejsko - Powiatowa Biblioteka Publiczna w Pszczynie ponownie zaangażowała się do udziału w Ogólnopolskiej Akcji "Czytam w podróży... Herberta". Celem przedsięwzięcia zainicjowanego przez Fundację im. Zbigniewa Herberta jest upowszechnianie spuścizny twórczej tego wybitnego poety, eseisty i dramatopisarza oraz zachęcenie społeczeństwa do czytania - na przykład w podróży. W tym roku akcję zaplanowano na 6 kwietnia. Wszystkim czytelnikom, którzy w tym dniu odwiedzili Bibliotekę wręczono zakładki z fragmentami wybranych utworów Zbigniewa Herberta, które mamy nadzieję,  zainspirowały do zainteresowania twórczością Poety.

   


1 marca 2016 r. w oddziale dla dzieci odbyła się lekcja biblioteczna. Uczestniczyli w niej klasy 1-3, SP 23 w Pszczynie.
Podczas wizyty uczniowie na początek spotkania wysłuchali opowiadania pt: „Tupcio Chrupcio nie chce spać”
Dzieci bardzo aktywnie i chętnie uczestniczyły w zabawach; układanie puzzli, gra w kości, kolorowanie kolorowanek. Za pomocą tabletów uczniowie skorzystali z programów edukacyjnych. Do opowiedzenia bajki o "Kotce Milusi” użyty został teatrzyk Kamishibai, którego można porównać do swego rodzaju dużej książki obrazkowej. Celem spotkania było pogłębienie zainteresowania dzieci książką i zapoznanie z biblioteką.


14 marca druga grupa uczniów Zespołu Szkół nr 23 Specjalnych w Pszczynie  odwiedziła naszą bibliotekę. Dowiedzieli się na czym polega praca z książką, po czym wysłuchali krótkiej historii o Chwalipięcie. Następnie podzielili się na dwie grupy i dostali w ręce tablety. Dzieciaki bezbłędnie wykonywały polecenia w aplikacji Polska Inspiruje, odkrywając układ słoneczny z Kopernikiem czy budując pojazd księżycowy. Świetnie bawiły się przy Lokomotywie oraz rysując za pomocą Drawing Desk. Oczywiście wykonały też kilka zdjęć;)

Czekamy na kolejne odwiedziny.

W dniach 27 września do 3 października obchodzimy tegoroczny Tydzień Zakazanych Książek. MPBP w Pszczynie już po raz trzeci przyłączyła się do tej akcji eksponując książki oraz informacje na temat lektur, które znalazły się na indeksie. Tydzień Zakazanych Książek (Banned Books Week) wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych i jest ściśle związany z pierwszą poprawką do amerykańskiej Konstytucji, która mówi o wolności słowa. Jest to jedno z tych praw, do których Amerykanie przywiązują duże znaczenie. W Polsce inicjatywa ta propagowana jest przez Stowarzyszenie Bibliosfera.org. Chcemy, aby Tydzień Zakazanych Książek był nie tylko akcją uświadamiającą, ale również okazją do zainteresowania ciekawymi przypadkami z historii literatury, zachęcił do czytania, także tych książek, którym przypięto łatkę niepoprawności politycznej, obyczajowej. Mamy nadzieję, że zaintrygujemy czytelników książkamii owianymi aurą tajemniczości, skandalu.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na akceptację plików cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.