Katalog online

Katalog online

Skorzystaj z naszego katalogu online nie wychodząc z domu  

More...
Książkowe Igraszki

Książkowe Igraszki

Zajęcia odbywają się bezpłatnie, co dwa tygodnie, w czwartki, o 16:30

More...
Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2012 JoomlaWorks Ltd.
A- A A+
Burmistrz Pszczyny wraz z Miejsko-Powiatową Biblioteką Publiczną zapraszają na wykłady otwarte.
Zaczynamy 10 kwietnia prelekcją "Śląscy nobliści - zwyczajni geniusze" Jerzego Ciurlok. 
Zapraszamy o godz 17:30 do Sali Sesyjnej Urzędu Miejskiego w Pszczynie.
 
 

Umów się na randkę… z książką! Jedyne, co pewne to fakt, iż zabierasz do domu miłosną historię. Dołącz do akcji i pozwól oczarować się tajemniczej zawartości, czytając krótki cytat bądź opinię.

Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Pszczynie organizuje nietypową akcję promująca czytelnictwo. W Dziale Udostępniania przy ulicy Piastowskiej 1 w dniach 13-17 lutego 2017 r. młodzież i dorośli znajdą regał z propozycjami książkowymi przygotowywanymi z okazji Dnia Św. Walentego.

Zapraszamy serdecznie!

 


1 marca 2016 r. w oddziale dla dzieci odbyła się lekcja biblioteczna. Uczestniczyli w niej klasy 1-3, SP 23 w Pszczynie.
Podczas wizyty uczniowie na początek spotkania wysłuchali opowiadania pt: „Tupcio Chrupcio nie chce spać”
Dzieci bardzo aktywnie i chętnie uczestniczyły w zabawach; układanie puzzli, gra w kości, kolorowanie kolorowanek. Za pomocą tabletów uczniowie skorzystali z programów edukacyjnych. Do opowiedzenia bajki o "Kotce Milusi” użyty został teatrzyk Kamishibai, którego można porównać do swego rodzaju dużej książki obrazkowej. Celem spotkania było pogłębienie zainteresowania dzieci książką i zapoznanie z biblioteką.


14 marca druga grupa uczniów Zespołu Szkół nr 23 Specjalnych w Pszczynie  odwiedziła naszą bibliotekę. Dowiedzieli się na czym polega praca z książką, po czym wysłuchali krótkiej historii o Chwalipięcie. Następnie podzielili się na dwie grupy i dostali w ręce tablety. Dzieciaki bezbłędnie wykonywały polecenia w aplikacji Polska Inspiruje, odkrywając układ słoneczny z Kopernikiem czy budując pojazd księżycowy. Świetnie bawiły się przy Lokomotywie oraz rysując za pomocą Drawing Desk. Oczywiście wykonały też kilka zdjęć;)

Czekamy na kolejne odwiedziny.

Miejsko - Powiatowa Biblioteka Publiczna w Pszczynie ponownie zaangażowała się do udziału w Ogólnopolskiej Akcji "Czytam w podróży... Herberta". Celem przedsięwzięcia zainicjowanego przez Fundację im. Zbigniewa Herberta jest upowszechnianie spuścizny twórczej tego wybitnego poety, eseisty i dramatopisarza oraz zachęcenie społeczeństwa do czytania - na przykład w podróży. W tym roku akcję zaplanowano na 6 kwietnia. Wszystkim czytelnikom, którzy w tym dniu odwiedzili Bibliotekę wręczono zakładki z fragmentami wybranych utworów Zbigniewa Herberta, które mamy nadzieję,  zainspirowały do zainteresowania twórczością Poety.

   

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na akceptację plików cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.