Katalog online

Katalog online

Skorzystaj z naszego katalogu online nie wychodząc z domu  

More...
Książkowe Igraszki

Książkowe Igraszki

Zajęcia odbywają się bezpłatnie, co dwa tygodnie, w czwartki, o 16:30

More...
Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2012 JoomlaWorks Ltd.
A- A A+

13 maja Klub Seniora, działający przy parafii Podwyższenia Krzyża Św. i M.B. Częstochowskiej w Pszczynie zaprosił na spotkanie  pracowników Miejsko-Powiatowej Biblioteki Publicznej w Pszczynie. Seniorzy z wielką uwagą słuchali o działalności Biblioteki, poznali wiele formy pracy z czytelnikiem w różnym wieku. Dzięki prezentacji multimedialnej przybliżone zostały fotorelacje z wielu ciekawych działań prowadzonych przez bibliotekę.

Spotkanie promowało bibliotekę w "Tygodniu Bibliotek”.

W pierwszą środę marca gościliśmy członków Klubu Seniora, działającego przy Ośrodku Pomocy Społecznej w Pszczynie. Był to czas ożywionych rozmów na na temat czytelnictwa oraz literatury. Uczestnicy zagrali w grę zachęcającą do dyskusji oraz przy pomocy quizu wrócili wspomnieniami do lektur czytanych w dzieciństwie. Był to nie lada trening dla szarych komórek. Nie zabrakło śmiechu. Dzięki krótkiej prezentacji multimedialnej Klubowicze poznali humorystyczne, biblioteczne memy. Nasunęło się wiele cennych refleksji. Uczestnicy mieli również możliwość wybrania symbolicznego, książkowego "prezentu" dla koleżanki lub kolegi z grupy. Dziękujemy wszystkim Seniorom oraz Pracownikom OPS za czynny udział.

 

W środowy wieczór, początkiem marca w naszej czytelni miało miejsce niezwykłe spotkanie. „Gazeta Pszczyńska” zaprosiła na promocję książki pt. „Bliskie historie - ludzie z pasją, miejsca z duszą. Prace nagrodzone w Konkursie Dziennikarskim im. Agnieszki Wojtali. Edycje 2014-2017”. Gościem specjalnym wydarzenia była Anna Goc, dziennikarka i reporterka „Tygodnika Powszechnego”. Był to czas refleksji nad współczesnym dziennikarstwem oraz relacją, jaka tworzy się między dziennikarzem, a osobą udzielająca wywiadu.

Pani Anna Goc zdradzała tajniki własnego warsztatu pracy .Dziennikarka przypomniała o własnych doświadczeniach z ludźmi, których historie to niejednokrotnie wielkie, ludzkie dramaty. Jej refleksje stały się pouczającymi wskazówkami dla młodych reporterów. Dziennikarka mówiła o wyjątkowej wrażliwości jaką powinien kształtować w sobie dobry reporter. Nie brakowało ciepłych i pełnych uznania słów dla laureatów książki "Bliskie historie...". Pani Anna Goc podkreśliła, jak wielką wartością jest uchwycenie historii, które za jakieś czas, byłby już nie do odtworzenia. Zauważyła również, że publikowane reportaże są wyjątkowe, dzięki często osobistej relacji między autorami a bohaterami historii. Ta relacja to podstawa dobrego reportażu- przekonuje.

      

Od czego zależy szczęście i jak można je rozumieć? Co to znaczy dobre życie? Kiedy optymizm przynosi szkodę? Jak rozmawiać o szczęściu z uczniami? 14 listopada Miejsko- Powiatowa Biblioteka Publiczna w Pszczynie wraz z Biblioteką Pedagogiczną zaprosiły na warsztaty szkoleniowe dla nauczycieli i bibliotekarzy. Temat bliski wszystkim. Szczęście. Oprócz garści teorii uczestnicy poznali ciekawe techniki pracy, które można wykorzystać w pracy z uczniami. Dziękujemy uczestnikom za udział oraz Bibliotece Pedagogicznej za miłe przyjęcie i współpracę organizacyjną.

 

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na akceptację plików cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.