A- A A+

Zapraszamy na spotkanie z autorem wydanego w tym roku "Osobistego przewodnika po Pradze" - Mariuszem Szczygłem.


"Osobisty przewodnik po Pradze" to jubileuszowy, 10. tytuł Mariusza Szczygła, który ukazuje się dwadzieścia lat po pierwszym wyjeździe autora do Pragi wiosną 2000 roku, kiedy to uwiodły go miasto i język.

Jak sam mówi, książka ta wzięła się ze zdenerwowania: „Od momentu pierwszych moich publikacji o Pradze nie ma tygodnia, żebym nie dostał pytania o jakieś miejsca magiczne, ważne, osobiste. Ma to być oczywiście Praga bez mostu Karola i bez Hradczan. Nadmiar tych próśb, a zwłaszcza niemożność odpisywania na wszystkie, zaczął mnie irytować, postanowiłem więc zamienić to uczucie w coś pozytywnego. Napisałem przewodnik, do którego wszystkich będę teraz odsyłał”.

Zapewniamy tłumacza polskiego języka migowego.

Podczas spotkania będzie można zakupić książki i zdobyć autograf autora.

Mariusz Szczygieł (ur. 1966) – reporter, pisarz. Oprócz Hanny Krall najczęściej przekładany z żyjących polskich reporterów; jego książki zostały przetłumaczone na 19 języków. Za „Gottland” zdobył Europejską Nagrodę Książkową 2009. Zdobywca tytułu Dziennikarz Roku 2013 w konkursie Grand Press. Trzy razy nominowany do Nagrody Literackiej NIKE, którą otrzymał w 2019 roku za książkę "Nie ma" (zarówno w głosowaniu jury jak i czytelników). Debiutował w wieku 16 lat w tygodniku „Na przełaj”. W latach 90. znany z prowadzenia talk show „Na każdy temat”. Czechofil, autor książek o Czechach. Ostatnia - "Osobisty przewodnik po Pradze", wydana w maju 2020 r. w ciągu tygodnia od ukazania się trafiła na listy bestsellerów.Jest prezesem Fundacji Instytut Reportażu, która prowadzi znaną w Warszawie księgarnio-kawiarnię Wrzenie świata oraz wydawnictwo książkowe Dowody na Istnienie. Jest autorem cotygodniowej rubryki „Szczygieł poluje na prawdę” w tygodniku reporterów „Duży Format” – dodatku do „Gazety Wyborczej”.


prowadzenie: Elżbieta Goraus
tłumacz języka migowego: Irena Piecha
rezerwacja: tel. 32 447-10-06
miejsce: sala widowiskowa PCKul
28.10.2020r., godz. 18:00
liczba uczestników ograniczona
wstęp wolny

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury

 

Zapraszamy na spotkanie z pisarzem i fotografem - Filipem Springerem, autorem wydanej w 2019 roku książki "Dwunaste: nie myśl, że uciekniesz".Filip Springer - pisarz i fotograf. Autor wielu cykli reporterskich oraz książek, m.in. „Miedzianka. Historia znikania”, „Wanna z kolumnadą”, „13 pięter”, „Miasto Archipelag”, „Źle urodzone”. Stypendysta Narodowego Centrum Kultury, Fundacji „Herodot” im. Ryszarda Kapuścińskiego i Miasta Stołecznego Warszawy. Nominowany do najważniejszych nagród literackich w Polsce. Jego książki tłumaczone są na angielski, niemiecki, rosyjski, czeski i węgierski, w przygotowaniu jest także tłumaczenie na chiński. Współpracuje z Instytutem Reportażu w Warszawie, współtwórca festiwalu literackiego MiedziankaFest.

Zapewniamy tłumacza polskiego języka migowego.

Podczas spotkania będzie można zakupić książki autora.


prowadzenie: Elżbieta Goraus
tłumacz polskiego języka migowego: Irena Piecha
rezerwacja: tel: (32) 447-10-06
liczba miejsc ograniczona
wstęp wolny

 

 

 

 Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury

PULA KODÓW NA KWIECIEŃ ZOSTAŁA WYCZERPANA! ZAPRASZAMY W MAJU.

Od 1 kwietnia 2020 roku nasza biblioteka umożliwia swoim czytelnikom darmowy dostęp do e-booków w serwisie Legimi, w ramach Konsorcjum Bibliotek Publicznych Województwa Śląskiego.

Aby otrzymać dostęp do Legimi wykonaj następujące kroki:

  •  pobierz kod w swojej bibliotece (musisz być jej zarejestrowanym czytelnikiem)
  • wejść na stronę: www.legimi.pl/slaskie/
  • wprowadź otrzymany kod
  • załóż konto lub zaloguj się na swoje konto, jeśli już je posiadasz
  • czytaj bez ograniczeń przez 30 dni od momentu aktywacji kodu!

Po wygaśnięciu dostępu możesz pobrać w swojej bibliotece następny miesięczny kod. W każdym miesiącu kalendarzowym wydawana jest kolejna, ograniczona liczba kodów. Kto pierwszy ten lepszy!

Kody wydawane są podczas osobistych wizyt w bibliotece za okazaniem karty bibliotecznej, a w okresie zamknięcia bibliotek telefonicznie (32) 447-10-06 w godzinach 8.00 - 14.00.

LICZBA KODÓW OGRANICZONA !!!

 

 

Kolejny już raz włączyliśmy się w Ogólnopolską akcję Narodowego Czytania. Tegoroczną lekturą była "Balladyna" Juliusza Słowackiego. Była to już dziewiąta odsłona tego ważnego dla Polaków wydarzenia kulturalnego. Akcja Narodowe Czytanie organizowana jest przez Prezydenta RP od 2012 roku. W bieżącym roku, dzięki gościnności Zagrody Wsi Pszczyńskiej, akcję zorganizowano w plenerze.

 

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na akceptację plików cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.