Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2012 JoomlaWorks Ltd.
A- A A+

 

Do Pszczyny zawitała wiosna, a na nasze biblioteczne półki nowa dawka literatury.

Zapraszamy do biblioteki po książkowe nowości!

 

 

Na początku czerwca Bibliotekę odwiedziły członkinie Klubu Seniora, działającego przy Ośrodku Pomocy Społecznej w Pszczynie - 17 osób wraz z przedstawicielkami OPS-u. Panie miały możliwość zapoznania się z tajnikami wykonywania biżuterii drewnianej i z tworzywa. Najpierw wysłuchały pracownicy  MPBP - hobbistycznie zajmującej się rękodziełem o podstawach warsztatu, materiałach oraz dostępnych  technikach. Następnie każda z członkin wykonywała dla siebie korale lub bransoletkę.

 

 

W dniach 25 września do 30 września obchodzimy tegoroczny Tydzień Zakazanych Książek. MPBP w Pszczynie już po raz czwarty przyłączyła się do tej akcji eksponując książki oraz informacje na temat lektur, które znalazły się na indeksie.

Tydzień Zakazanych Książek (Banned Books Week) wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych i jest ściśle związany z pierwszą poprawką do amerykańskiej Konstytucji, która mówi o wolności słowa. Jest to jedno z tych praw, do których Amerykanie przywiązują duże znaczenie. W Polsce inicjatywa ta propagowana jest przez Stowarzyszenie Bibliosfera.org. Chcemy, aby Tydzień Zakazanych Książek był nie tylko akcją uświadamiającą, ale również okazją do zainteresowania ciekawymi przypadkami z historii literatury, zachęcił do czytania, także tych książek, którym przypięto łatkę niepoprawności politycznej, obyczajowej. Mamy nadzieję, że zaintrygujemy czytelników książkami owianymi aurą tajemniczości, skandalu.

Zapraszamy do zapoznania się z listą Zakazanych Książek oraz ich wypożyczania w godzinach otwarcia Biblioteki

 

W Miejsko-Powiatowej Bibliotece Publicznej w Pszczynie zakończył się kurs podstaw obsługi komputera dla dorosłych „Oswój myszkę”. W czasie 10 spotkań uczestnicy nabywali wiedzę z obsługi komputera i Internetu, uczyli się pisać w edytorze tekstu oraz zgrywać dane na i z komputera. Zdobyta wiedza przydała się w czasie testu sprawdzającego na zakończenie kursu. Każdy kursant otrzymał pamiątkowy dyplom.

 

 

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na akceptację plików cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.