Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2012 JoomlaWorks Ltd.
A- A A+

„Pewna mądra kobieta (…) powiedziała mi (…), że najlepszym lekarstwem dla każdego człowieka jest miłość. Zapytałem ją (…): A jeśli nie podziała, to co? To znaczy, że potrzeba więcej miłości”.

 

Te piękne słowa pochodzą z jednej z książek Ewy Kassali, autorki publikacji o niezwykłych kobietach. Tych współczesnych, ale i tych, które żyły tysiące lat temu.

9 kwietnia, odbyło się spotkanie autorskie, na którym pisarka przekonywała, że w każdej z kobiet tkwi wewnętrzna siła oraz mądrość przekazywana z pokolenia na pokolenie. Prezentowane na spotkaniu książki Ewy Kassali, „Żądze Kleopatry”, "Boska Nefretete” oraz „Hatszepsut”, wierne prawdzie historycznej, opowiadają o największych władczyniach starożytności, które pomimo swej potęgi, kochają i cierpią tak samo, jak każdy. Klimatyczne opowieści i tajemnicze przedmioty- podobizny ówczesnych bóstw przeniosły wszystkich zebranych w czasy egipskich piramid i starożytnych wierzeń. Inspirujący wieczór stał się zachętą do wielu przemyśleń.

Spotkanie uświetnił występ artystów z Powiatowego Ogniska Pracy Pozaszkolnej.

Dziękujemy wszystkim obecnym za udział.

 

 

 

Antoni Piechniczek, legendarny trener, selekcjoner kadry, która w 1982 roku zajęła 3. miejsce na mistrzostwach świata w piłce nożnej, odwiedził Pszczynę. Spotkał się z mieszkańcami miasta, sympatykami piłki nożnej. Podczas spotkania, które poprowadził Michał Pawlak - dziennikarz sportowy, trener Piechniczek opowiadał o swojej pracy w reprezentacji Polski, sypiąc anegdotami, wspominał czasy piłkarskich mundiali.

Oprócz głównego bohatera na spotkaniu pojawiła się również Beata Żurek - pomysłodawczyni i współautorka książki "Piechniczek: tego nie wie nikt".

Po części oficjalnej wszyscy zainteresowani mogli zakupić książkę i otrzymać autograf. Był też czas na wspólne zdjęcia.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na akceptację plików cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.