Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2012 JoomlaWorks Ltd.
A- A A+

Antoni Piechniczek, legendarny trener, selekcjoner kadry, która w 1982 roku zajęła 3. miejsce na mistrzostwach świata w piłce nożnej, odwiedził Pszczynę. Spotkał się z mieszkańcami miasta, sympatykami piłki nożnej. Podczas spotkania, które poprowadził Michał Pawlak - dziennikarz sportowy, trener Piechniczek opowiadał o swojej pracy w reprezentacji Polski, sypiąc anegdotami, wspominał czasy piłkarskich mundiali.

Oprócz głównego bohatera na spotkaniu pojawiła się również Beata Żurek - pomysłodawczyni i współautorka książki "Piechniczek: tego nie wie nikt".

Po części oficjalnej wszyscy zainteresowani mogli zakupić książkę i otrzymać autograf. Był też czas na wspólne zdjęcia.

"Entliczek - pentliczek
Co zrobi Piechniczek
Tego nie wie nikt"

Słowa tej piosenki, w wykonaniu Bohdana Łazuki zna chyba każdy miłośnik piłki nożnej.
Jeśli ktoś ma ochotę posłuchać samego legendarnego szkoleniowca reprezentacji Polski, serdecznie zapraszamy 
na spotkanie z Antonim Piechniczkiem.

Gość przybędzie w towarzystwie Beaty Żurek - współautorki książki pt.: "Piechniczek. Tego nie wie nikt".
Zapraszamy do Galerii "13" (Pszczyna, ul. Bednarska 13).
Wstęp wolny.

 

 

 

Spotkanie z Andrzejem Marcelim Ciskiem zgromadziło wielu mieszkańców Pszczyny. Historia jego rodziny głęboko wpisała się w trudne dzieje naszego miasta i kraju. Aleksander Spyra, który spotkanie poprowadził przybliżył słuchaczom życiorys gościa. Wspomniał o latach wojny, które autor spędził na zsyłce w Związku Sowieckim, o studiach na Uniwersytecie i Politechnice Warszawskiej oraz Brooklyn Polytechnic Institute w Nowym Jorku. O roku, w którym opuścił Polskę z powodów politycznych, by po rocznym pobycie we Włoszech i Francji osiąść w Stanach Zjednoczonych. Autor z łezką w oku wspominał trudne pierwsze lata na emigracji. W roku 2000 postanowił wrócić z żoną na stałe do Polski.

Spotkanie było okazją do rozmowy na temat najnowszej książki A. M. Ciska "W klatce"- trzeciej części wspomnień obejmujących lata 1956-1972. Jej fragmenty mogliśmy usłyszeć dzięki Jolancie Kalafarskiej - instrukotor MPBP w Pszczynie.

Ważnym momentem dla gości było wręczenie stypendium dla absolwenta I LO im. Bolesława Chrobrego w Pszczynie - Pawła Brachaczka, którą ufundowała rodzina Andrzeja Ciska.

Przy tej okazji żona autora - Danuta Cisek przybliżyła sylwetkę swojego teścia Stanisława Ciska - profesora matematyki w I LO im. Bolesława Chrobrego w Pszczynie.

Po spotkaniu ustawiła się długa kolejka po autografy.

 

 

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na akceptację plików cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.