Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2012 JoomlaWorks Ltd.
A- A A+

8 kwietnia w magicznej scenerii Skansenu odbyło się spotkanie autorskie z Dorotą Brauntsch, która promowała swoją debiutancką książkę „Domy bezdomne”. Jak sama stwierdziła, jest to reportaż literacki, dla którego punktem wyjścia były ceglane domy z okolic Pszczyny. Autorka opowiada historie mieszkańców wybranych przez siebie domów z perspektywy krajobrazu i lokalnej społeczności. Spotkanie cieszyło się ogromnym zainteresowaniem (pojawili się także bohaterowie debiutu), o czym świadczy pękająca w szwach Altana Skansenu. Na gości czekał kołocz oraz książki, które po spotkaniu były podpisywane przez autorkę.

Czytaj więcej: "Domy bezdomne" Doroty Brauntsch

„Gazeta Pszczyńska” zaprasza na spotkanie poświęcone promocji książki pt. „Bliskie historie - ludzie z pasją, miejsca z duszą. Prace nagrodzone w Konkursie Dziennikarskim im. Agnieszki Wojtali. Edycje 2014-2017”. Gościem specjalnym wydarzenia będzie Anna Goc, dziennikarka i reporterka „Tygodnika Powszechnego”.

Spotkanie odbędzie się 6 marca o godz. 18.00 w Czytelni Miejsko-Powiatowej Biblioteki Publicznej w Pszczynie (ul. Piastowska 1).

Książka pt. „Bliskie historie - ludzie z pasją, miejsca z duszą” ukazała się na początku tego roku. To zbiór prac nagrodzonych w czterech edycjach Konkursu Dziennikarskiego im. Agnieszki Wojtali, naszej redakcyjnej koleżanki, która 13 marca 2013 r. zginęła w wypadku samochodowym. W ciągu czterech lat do konkursu nadesłano kilkadziesiąt tekstów, których tematem były wydarzenia, miejsca i ludzie związani z ziemią pszczyńską. Ludzie z pasją, miejsca z duszą – to bohaterowie kart tej książki.

(fot. Tygodnik Powszechny) Anna Goc

Gościem specjalnym spotkania będzie Anna Goc, pochodząca z Góry w gminie Miedźna dziennikarka i reporterka „Tygodnika Powszechnego”.  Anna Goc  jest laureatką Konkursu Stypendialnego im. Ryszarda Kapuścińskiego (2017),  zdobywczynią Grand Prix Nagrody Dziennikarzy Małopolski (2018, za reportaż pt. „Laleczka się nie boi”), wyróżniona w finale V Ogólnopolskiego Konkursu Dziennikarskiego im. Krystyny Bochenek (2015), nominowana do XI edycji Nagrody Radia ZET im. Andrzeja Woyciechowskiego (2015), XX Polsko-Niemieckiej Nagrody Dziennikarskiej im. Tadeusza Mazowieckiego (2017) oraz Nagrody Grand Press w kategorii Reportaż prasowy (2017). Jest autorką książki pt. „Boniecki. Rozmowy o życiu” (wywiadu-rzeki z ks. Adamem Bonieckim).

Bojszowianin Józef Kłyk rozsławił swą rodzinną miejscowość w Polsce i wielu krajach przy pomocy... westernu. O pracy reżysera, charakteryzatora, aktora, operatora i trudnościami w realizacji swoich projektów nasz gość opowiedział podczas spotkania autorskiego, zorganizowanego w Czytelni MPBP w Pszczynie.

W trakcie spotkania promującego książkę dra Grzegorza Sztolera "Mam serce w filmie. Józef Kłyk", bohater książki przybliżył słuchaczom swoje początki jako filmowca. Pięknie opowiedział o najwierniejszych aktorach swoich filmów i magii kina której na próżno szukać w Hollywood.

Czytaj więcej: Józef Kłyk o swoich filmach

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na akceptację plików cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.