Katalog online

Katalog online

Skorzystaj z naszego katalogu online nie wychodząc z domu  

More...
Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2012 JoomlaWorks Ltd.
A- A A+

Dnia 16 maja 2019 gościem SP nr 19 w Brzeźcach była wyjątkowa osoba – Pani Ewa Chotomska. Słynna Ciotka Klotka z kultowego programu "Tik-Tak", córka znanej pisarki Wandy Chotomskiej, scenarzystka, autorka tekstów piosenek dla dzieci oraz pisarka przyjechała do Brzeźc na zaproszenie Miejsko-Powiatowej Biblioteki Publicznej w Pszczynie. W spotkaniu brały udział 5,6-latki oraz uczniowie klas I i II. Podczas trwającego ponad godzinę spotkania, Pani  Ewa Chotomska opowiedziała dzieciom jak powstają rymy oraz jak w dzieciństwie wspólnie z mamą bawiła się w rymowanie. Nie zabrakło pląsów przy muzyce zespołu „Fasolki”, którego współzałożycielką był nie kto inny jak Pani Ewa. Dzieci miały okazję wykazać się wiedzą, gdyż nasz gość przygotował dla nich mnóstwo pytań i zgadywanek. Spotkanie było bardzo udane, a wszystkim uczestnikom, zarówno tym małym jak i dużym towarzyszył uśmiech.

 

 

Dnia 15 maja 2019 maluszki z Brzeźc po raz kolejny odwiedziły skromne progi naszej biblioteki. Podczas krótkich zajęć dzieci dowiedziały się w jaki sposób należy szanować książki, nie tylko te z biblioteki. Poznały również historię Kici Koci, która razem z mamą po raz pierwszy wybrała się do biblioteki i dowiedziała się co jeszcze można w niej robić oprócz wypożyczania książek. Na zakończenie dzieci pomogły Kici Koci dostać się do biblioteki. Na specjalnej papierowej macie Kicia Kocia zmierzała do celu i podobnie jak w przeczytanym wcześniej opowiadaniu nie ominęła żadnej kałuży.

W dniach 9 i 15 maja naszą bibliotekę odwiedziły dzieci, które 16 maja wezmą udział w spotkaniu autorskim z Ewą Chotomską. Za tekturowym telewizorem przypominającym te na których wielu z nas oglądało m.in. kultowego „Tik-Taka” znajdowały się trzy przedmioty związane z postacią autorki. Pierwsza z nich – fasola, symbolizowała dziecięcy zespół „Fasolki” założony przez Ewę Chotomską i Andrzeja Marka Grabowskiego. Tworzyli oni z innymi twórcami również teksty piosenek dla tego zespołu. Drugim przedmiotem była książka pt. „Zając Poziomka” z listem od Poziomki. Dzieci dowiedziały się, że Ewa Chotomska, podobnie jak jej matka Wanda Chotomska jest pisarką. Trzecim przedmiotem, który znajdował się za telewizorem była fotografia przedstawiająca Ciotkę Klotkę, czyli Ewę Chotomską oraz Pana Tik-Taka, czyli Krzysztofa Marca. Tym razem dzieci dowiedziały się, że Pani Ewa Chotomska pisała scenariusze m.in. do programu Tik-Tak oraz występowała w nim jako Ciotka Klotka. Podczas zajęć była też okazja do przypomnienia sobie kilku piosenek „Fasolek”. Nie zabrakło pląsów i wygibasów.
Informujemy, że w maju filia w Brzeźcach będzie nieczynna w następujące dni:
 
2 maja (czwartek)
21 maja (wtorek)
 
Za utrudnienia przepraszamy.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na akceptację plików cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.